Sauna fińska, infrared- projekt .Szerokość 220 cm, głębokość 200cm

Poniżej projekt sauny o wymiarach: szerokość: 220 cm głębokość:200 cm wysokość: 210 cm w długim na 500 cm i szerokim na 240 cm pomieszczeniu. Nad górną leżanką oraz pod leżankami zainstalowane promienniki podczerwieni (IR) tworzą kącik do kąpieli w promieniach IR (infrared). Piec elektryczny o mocy 8 kW ze sterownikiem zewnętrznym spełni oczekiwania gorącej kąpieli Czytaj dalej!
Brak komentarzy Więcej

Sauna fińska – projekt. Sauna obok prysznica.

  Zapytaj nas, czy spełnimy Twoje marzenia. Wypełnij formularz do wstępnej wyceny sauny. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym zamówieniom, dzięki temu, że posiadamy odpowiednią bazę projektową, wykonawczą i montażową. Doradzamy, projektujemy, wyceniamy i realizujemy każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt sauny. SAUNA Lepszej nie znajdziesz !   Zapytaj nas, czy spełnimy Twoje marzenia. Wypełnij Czytaj dalej!
Brak komentarzy Więcej

Koloroterapia- znaczenie kolorów

Nasze samopoczucie zależy od kolorów otoczenia.  Otaczające nas kolory i odcienie są ważnym elementem słonecznej energii, która oddziałuje na nasze organizmy, często w sposób terapeutyczny, z czego na ogół nie zdajemy sobie sprawy. Dr Ronald Hunt w swoich wykładach często powtarzał, że leczenie kolorami jest „Boską Nauką”. Symbol Tęczy „ustanawiam mój łuk na chmurach i Czytaj dalej!
1 komentarz Więcej

Koloroterapia- leczenie światłem.

W poszukiwaniu sposobów na zdrowie i dobre samopoczucie, chętnie sięgamy do metod  czy substancji, jakie nie powstały z laboratoriach koncernów farmaceutycznych, a które to są znane od tysięcy lat. Wschodnia medycyna (zwłaszcza z Chin bądź z Indii) wciąż zadziwia współczesnych, oferując skuteczne panacea na wiele chorób, schorzeń i dolegliwości. Nie tylko terapeutyczna moc płynąca z roślin oraz Czytaj dalej!
1 komentarz Więcej

Mozaika w ogrodzie.

Wystarczy troszkę potłuczonej porcelany, kamyczki, terakota, glazura, mozaika, trochę czasu i fantazji. Stary mebel, stare kalosze mogą w kilka godzin stać się użytkowym, uroczym, niespotykanym i zadziwiającym przedmiotem.  
Brak komentarzy Więcej

Wanna w kształcie buta- damskiej szpilki

Massimiliano Della Monaca z włoskiej firmy Sicis zaprojektował wannę w kształcie damskiego buta.  Cała wanna pokryta jest kolorową mozaiką szklaną. W obcasie bucika znajduję się zestaw do masażu wodnego- woda spływając pod ciśnieniem masuje ramiona i i przyjemnie spływa po plecach. Duży wymiar wanny świetnie wkomponuje się w przestrzenną łazienkę . Obcas ma wysokość 165 Czytaj dalej!
Komentarze zostały wyłączone Więcej

Lawenda – aromaterapia w saunie

Aromaterapia w saunie:   Wysoka temperatura i dopasowana wilgotność sprawia, iż zapach wnika bezpośrednio poprzez skórę i drogi oddechowe do wnętrza organizmu i nie jest niszczony przez enzymy układu pokarmowego. Lawendowy olejek w saunie. Lawenda (Lavandula.L) zioło pochodzące z Persji lub Wysp Kanaryjskich. Bardzo cenione już w starożytności. Mocny aromat wykorzystywano przede wszystkim do relaksujących kąpieli. W Czytaj dalej!
Komentarze zostały wyłączone Więcej

Cedr- aromaterapia w saunie

Aromaterapia w saunie:   Wysoka temperatura i dopasowana wilgotność sprawia, iż zapach wnika bezpośrednio poprzez skórę i drogi oddechowe do wnętrza organizmu i nie jest niszczony przez enzymy układu pokarmowego. Olejek cedrowy w saunie. Cedr (Cedrus Belon ex Trew, 1757) – rodzaj długowiecznych (do 500 lat) drzew z rodziny sosnowatych. Olejek cedrowy – łagodzi infekcje górnych Czytaj dalej!
Komentarze zostały wyłączone Więcej

Anyż- aromaterapia w saunie

Aromaterapia w saunie:   Wysoka temperatura i dopasowana wilgotność sprawia, iż zapach wnika bezpośrednio poprzez skórę i drogi oddechowe do wnętrza organizmu i nie jest niszczony przez enzymy układu pokarmowego. Olejek anyżowy -naturalny afrodyzjak. Spotykane inne nazewnictwo tzn. anyżek, ongiś, hanyż, biedrzaniec. Łacińska nazwa pimpinella anisum. Anyż– przydatny przy zaburzeniach w trawieniu i krążeniu. Dezynfekuje, Czytaj dalej!
Komentarze zostały wyłączone Więcej

Brzoza- aromateriapia w saunie

Aromaterapia w saunie:   Wysoka temperatura i dopasowana wilgotność sprawia, iż zapach wnika bezpośrednio poprzez skórę i drogi oddechowe do wnętrza organizmu i nie jest niszczony przez enzymy układu pokarmowego. Olejek brzozowy (Oleum Betulae) w saunie. Ma działanie antyseptyczne, przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciw- obrzękowe, przyspieszające gojenie się zranień i ropiejących ran, wybielające, żółciopędne, moczopędne, obniżające gorączkę. Czytaj dalej!
Komentarze zostały wyłączone Więcej

Bania – rosyjska sauna

Bania – to odmiana sauny, którą uwielbiają Rosjanie. To miejsce, w którym nie tylko można zaznać oczyszczającej kąpieli, ale i spędzić relaksująco czas w gronie znajomych. Historyczne źródła podają, że dawniej  wiejskie kąpiele w bani były koedukacyjne i sprzyjały poznaniu się i zawiązaniu przyszłych związków małżeńskich. Ten drewniany domek, opalany drewnem rozgrzewającym kamienie według wierzeń ludowych miał magiczną moc i często Czytaj dalej!
Komentarze zostały wyłączone Więcej

Haloterapia, speleoterapia, jonizacja – sól i jej wpływ na człowieka.

Polski lekarz E. Boczkowski już w 1843 roku, zbadał, powietrze nasycone cząsteczkami soli. Z jego badań wynikało, że sól może mieć lecznicze działanie na człowieka. Jednak wolny rozwój medycyny w Polsce nie pozwolił na przeprowadzenie głębszych badań w tym zakresie. Dopiero w 1958 r.w Wieliczce powstało pierwsze na świecie solne sanatorium w którym zaczęto leczyć Czytaj dalej!
Komentarze zostały wyłączone Więcej