Cellulitis i skuteczne zabiegi zwalczające ten problem.

kobieta_lezy_wodaDieta, ruch, masaże i sauna – to wszystko może pomóc nam w walce z „pomarańczową skórką”. Cellulitis można pokonać również dzięki licznym zabiegom, poprawiającym sprężystość i elastyczność naszej skóry. Są to zabiegi wymagające czasem specjalnych preparatów lub wizyty w salonie piękności, są jednak i takie, które każda z nas może samodzielnie wykonać w domu.

Jakie zabiegi są zalecane paniom

walczącym w piękną sylwetkę i jędrne uda wolne od problemu, jakim jest cellulitis? Z preparatów, które są wyjątkowo pomocne w walce z cellulitis, warto wymienić te, które zawierając wyciąg z glonów. Sprzyjają one likwidacji tłuszczu i sprawiają, że tkanka łączna staje się mocniejsza.

Warto skorzystać również z sauny

– najlepiej przynajmniej raz w tygodniu. Sauna fińska oczyszcza skórę poprzez wydzielanie potu. W saunie infra red oczyścimy skórę poprzez działanie promieni podczerwieni (IR) działających na zewnętrzną warstwę skóry.

Salony piękności z kolei oferują cały zestaw zabiegów,

których celem jest pozbycie się cellulitis. To nie tylko specjalistyczne masaże i naświetlana. To również drenaż limfatyczny oraz zabiegi z wykorzystaniem pompy ssącej. Są to dość kosztowne zabiegi, których efekty trzeba następnie podtrzymywać poprzez prowadzenie aktywnego stylu życia i stosowanie odpowiedniej diety.

Tańszym i łatwiejszym, a również bardzo skutecznym zabiegiem jest ten, który każda kobieta może przeprowadzić samodzielnie w swym domu. To prysznic, w czasie którego polewany się raz ciepłą, raz zimną wodą.

Brak komentarzy to “Cellulitis i skuteczne zabiegi zwalczające ten problem.”

  1. […] zbędnych tłuszczów oraz toksycznych związków, które są zasadniczą przyczyną powstawania cellulitu. Wielkim plusem saun na podczerwień jest to, że każdy może z nich korzystać. Stan zdrowia i […]

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby móc dodawać komentarze.