Łaźnia parowa

Łaźnia parowa Saunal to najnowocześniejsza technologia na rynku polskim i europejskim. Jako pierwsi i na dzień dzisiejszy jedyni w Polsce, produkujemy kabiny łaźni parowych, wykładanych mozaiką szklaną , wykonywanych w najnowocześniejszej technologii modułowej.

Łaźnia parowa

Łaźnia parowa

 

W dotychczas wykonywanych łaźniach, mozaiki klejone są bezpośrednio na ściany murowane, przygotowane przez inwestora. Jest to bardzo długotrwały, żmudny i uciążliwy dla inwestora proces. Ponadto, żadna mozaika, nawet najlepszego gatunku i przy użyciu nawet najlepszych mas oraz klei izolujących nie zabezpieczy skutecznie pomieszczenia i budynku przed zgubnym wpływem olbrzymiej ilości pary wodnej wytwarzanej w łaźni. Niestety, okazuje się, iż z upływem czasu, wilgoć zaczyna stopniowo przenikać w ściany. Jest to co prawda proces długotrwały, ale niestety nieodwracalny. 

Nasze sauny i łaźnie

 

Nasz technologia jest zupełnie odmienna.

Po zwymiarowaniu pomieszczenia lub uzgodnieniu kształtu i wielkości kabiny, następuje proces produkcji na terenie Naszych zakładów. Wielkość łaźni i jej kształt nie odgrywa tu żadnej roli. Zachowanie odpowiednich dylatacji, między ścianami pomieszczenia, a wyizolowanymi termicznie i wilgotnościowo modułami, oraz zastosowanie nowoczesnych urządzeń wentylacyjnych sterowanych elektronicznie pozwala uniknąć jakiegokolwiek wpływu łaźni na budynek.

Siedziska w łaźni, NIE są zwykłą wylewką betonową obłożoną mozaiką. Nasze siedziska, ergonomicznie profilowane, wykonane są z ciepłej pianki polistyrenowej, zbrojonej i wyłożonej mozaiką metodą cienkowarstwową. One zawsze są ciepłe !!

Nasze łaźnie funkcjonują jak idealny termos wbudowany w otocznie. Ich montaż wraz z uruchomieniem zajmuje maksymalnie 2 dni.

Zastosowanie generatora pary z pełną automatyką daje użytkownikowi olbrzymi komfort obsługi. To jego elektronika czuwa nad właściwym przewietrzaniem łaźni, odpowiednim do życzeń nasyceniem esencji zapachowych, czy właściwym odkamienianiem i płukaniem wnętrza parownika i grzałek. Sterownik generatora pozwoli Państwu również na programowanie przepływu barw oświetlenia zamontowanego w łaźni parowej. W generatorach innych firm, urządzenia te, proponowane są jako dodatkowe, bardzo kosztowne opcje.

W Naszych łaźniach wyeliminowaliśmy dostarczanie pary bezpośrednio przez dysze parowe (dysze stwarzają zagrożenie oparzenia). Para wydobywa się z pięknie podświetlonych kominków parowych.

Technologia taka jest dla Nas – jako wykonawcy – dość droga, ale gwarantuje nam i inwestorowi uniknięcie jakichkolwiek problemów i reklamacji.

Do zadań inwestora należy jedynie wykonanie posadzki z odpowiednią kratką ściekowa, oraz doprowadzenie w pobliże miejsca usytuowania generatora zimnej wody bieżącej oraz kabla zasilającego 400V

Aby uzyskać wycenę łaźni „na wymiar”, prosimy o e-maila lub wypełnienie zapytania ofertowego.

Leżaki :wypoczynkowe, do masażu

lezak1lezak2lezak3

lezak_masaz3lezak_masaz1lezak_masaz2

mozaika szklana Niebla 2508-A

Mozaika

wzory liniowe

obrazy

Mozaika artystyczna