Piec do sauny

piec-eos-saunalNasza ponad 27-letnia działalność pozwoliła w praktyce sprawdzić komfort używania, wydajność pracy, ekonomiczność, trwałość a przede wszystkim sprawność i bezawaryjność wybranych producentów pieców do sauny.

W batalii o bezawaryjność, wielkość oferty i dostosowanie produktów do polskich warunków (np. jakość wody) najlepszą okazała się firma EOS Saunatechnik GmbH z Niemiec.

Rodzaje pieców.

-piece jednofunkcyjne – to piece do sauny suchej, w której polewamy wodą (zazwyczaj z dodatkiem olejków eterycznych) rozgrzane kamienie, aby uzyskać chwilowo większą wilgotność.

-piece dwu-funkcyjne – to piece z parownikiem (np.z serii Bi-O ) które zadowolą Państwa kąpielą w suchym, wilgotnym lub parowym powietrzu. Przy zastosowaniu ziół można zażywać inhalacji układając je w specjalnych miseczkach.

Jak dobrać moc pieca do kubatury sauny ?

Cały urok sauny to atmosfera delikatnego, równomiernego ciepła, które dostarcza nam piec- dusza każdej sauny i źródło ukojenia. Aby w pełni pogrzać „nastrój” towarzyszący kąpieli w saunie i spełnić oczekiwania należy dobrać moc pieca do kubatury kabiny.

Można przyjąć zasadę, iż na każde 1-1,1 m3 powierzchni sauny przypada 1 kW mocy pieca. Na przykład- kabina sauny o wymiarach:

200 cm (szerokość)

200 cm (głębokość)

200 cm (wysokość)

Obliczamy kubaturę: 2m x 2m x 2m = 8m3

Obliczamy moc pieca: 8m3:1,1m3= 7,27 kW

UWAGA! Proszę wybrać piec o większej mocy, jeśli w kabinie sauny jest otwór okienny lub inne dodatkowe możliwości „uciekania” ciepła na zewnątrz.

W poszczególnych piecach producenci podają moc pieca oraz zalecaną kubaturę kabiny sauny, dla przykładu

piece firmy EOS o mocy 6 kW ogrzeją kabinę sauny o kubaturze od 6 do 8 m3

o mocy 7,5 kW kabinę o kubaturze od 7 do 10m3,

a o mocy 9 kW kabinę o kubaturze od 9 do 14 m3

Jaki piec można używać w saunie fińskiej?

Czym się różni piec do sauny suchej, do sauny „mokrej” i piec do sauny parowej?

Czy można podłączyć piec pod zwykłe gniazdko elektryczne?

Gdzie kupić i ile kosztuje piec do sauny?


Zapytaj nas, czy spełnimy Twoje marzenia.

Wypełnij formularz do wstępnej wyceny sauny.

Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym zamówieniom, dzięki temu, że posiadamy odpowiednią bazę projektową, wykonawczą i montażową. Doradzamy, projektujemy, wyceniamy i realizujemy każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt sauny.

SAUNA Lepszej nie znajdziesz !