Rożnice między sauną a łaźnią parową.

hammanSauny i łaźnie parowe już w czasach antycznych cieszyły się dużą popularnością. Te stare metody dbania o wygląd oraz zdrowie wracają do łask i znów cieszą się dużym uznaniem. Kąpiel parowa oraz sauna mają coraz większą grupę zwolenników. Co warto wiedzieć na ich temat?

Pierwsza istotna sprawa to różnice występujące pomiędzy sauną a łaźnią parową. Różnica między nimi dotyczy temperatury oraz wilgotności powietrza. Kąpiel parowa to duża wilgotność oraz temperatura w wysokości 40 – 45 stopni. W saunie temperatura jest wyższa (70 – 90 stopni), mniejsza jest za to wilgotność powietrza. Cele zarówno sauny, jak i łaźni, są takie same. Chodzi o to, by pobudzić zachodzące w skórze przemiany. Dzięki wizytom w takich miejscach skóra jest lepiej oczyszczona i odtłuszczona. To również świetny sposób na odprężenie nerwów oraz mięśni. Dodatkowo pobudzona zostaje praca nerek, dzięki czemu z organizmu szybciej zostają wydalone szkodliwe substancje. Warto jednak pamiętać, że przebywanie w takich miejscach jak sauna czy łaźnia parowa nie jest zalecane osobom mającym problemy ze zdrowiem (zapytaj swojego lekarza).  Ważne jest, aby umieć słuchać swojego organizmu i w niczym nie przesadzać. Umiar jest najzdrowszy.

Brak komentarzy to “Rożnice między sauną a łaźnią parową.”

  1. […] wpływ na człowieka, jednak na ściany łaźni już nie. Bez właściwej techniki budowy łaźnia parowa szybko przeniknie wilgocią. Na szczęście nowoczesna technologia pozwala ograniczyć ten […]

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby móc dodawać komentarze.