Koloroterapia- leczenie światłem.

1 gru 2014 | Koloroterapia

W poszukiwaniu sposobów na zdrowie i dobre samopoczucie, chętnie sięgamy do metod  czy substancji, jakie nie powstały z laboratoriach koncernów farmaceutycznych, a które to są znane od tysięcy lat. Wschodnia medycyna (zwłaszcza z Chin bądź z Indii) wciąż zadziwia współczesnych, oferując skuteczne panacea na wiele chorób, schorzeń i dolegliwości. Nie tylko terapeutyczna moc płynąca z roślin oraz substancji pochodzenia zwierzęcego, lecz także i inne skuteczne sposoby o silnym działaniu terapeutycznym.

Leczenie światłem czyli koloroterapia / chromoterapia .
Nie tylko chińscy i indyjscy mnisi odnaleźli w świetle ogromną moc pozwalającą na walkę z wieloma schorzeniami i dolegliwościami, na które nie działały bardziej tradycyjne metody.
Również starożytni Egipcjanie budowali kolorowe świątynie, gdzie w każdym z siedmiu pomieszczeń można było doświadczać prozdrowotnej kąpieli; barwa dobierana była w zależności od potrzeb i rodzaju terapii.

Dziś nie tylko na terenach Egiptu, Chin czy Indii leczenie światłem cieszy się ogromną i zasłużoną popularnością. Mogą to być zarówno terapie oddziaływające na psychikę pacjenta lub też odpowiednio stężone światło ultrafioletowe pomocne w zwalczaniu między innymi poważnych chorób skórnych z łuszczycą na czele.

J.W.Goethe orędownikiem koloroterapii.
Ciekawie prezentują się początki koloroterapii w Europie,gdyż za jej zagorzałego orędownika uchodził najwybitniejszy z romantycznych twórców Johann Wolfgang Goethe, który w 1810 roku opublikował książkę pod tytułem „Zur Farbenlehre” („Nauka o kolorach”), która stała się ważną publikacją nie tylko wśród miłośników talentu Goethego jako poety i pisarza, ale także odcisnęła niemałe piętno na nowatorskich badaniach medycznych.
Nagroda Nobla za badania o wpływie światła…
Leczenie światłem i badanie nad jego wpływemdoprowadziły w 1903 roku duńskiego fizyka Nielsa Ryberga Finsena do otrzymania najbardziej prestiżowego z wyróżnień — Nagrody Nobla. Niestety zawirowania obu wojen światowych spowodowały, że przez długie lata, mimo niezwykle zachęcających wyników, zaprzestano badań nad wpływem kolorów na ludzkie życie. Minęło niemal sto lat od wyróżnienia duńskiego naukowca, by koloroterapia, znana też pod nazwą chromoterapii, na powrót wróciła do łask nie tylko w szpitalach leczących schorzenia skórne.
Zdrowie i natura.

Moda na zdrowy tryb życia i powrót do natury, co nasiliło się pod koniec minionego stulecia, sprawiły, że znów zaczęto na poważnie zastanawiać się nad wpływem kolorów na ludzką psychikę i ludzkie zdrowie. I dziś koloroterapia nie kojarzy się z magią czy hochsztaplerstwem, ale z ważną dziedziną współczesnej medycyny. Nie tylko tej z dopiskiem niekonwencjonalna.

Podobne tematy w kategorii Koloroterapia:

Koloroterapia- leczenie światłem

Lampa do koloroterapii „Tęcza 136″

Lampa do koloroterapii w saunie. W drewnianej obudowie duża tafla szklana emitująca olśniewające barwy tęczy. Wysoka- 136 cm, szeroka na 41 cm lampa sterowana jest za pomocą pilota. Ogromne możliwości mieszania, rozjaśniania i regulacji szybkości zmiany barw. Całość wykonana z naturalnych i odpornych na wysoka temperaturę materiałów