Sauna infrared

saunal_infraredOd niedawna (koniec XX wieku) wielkim uznaniem cieszy się nowy  rodzaj sauny- sauna infrared (infra red) inaczej zwana– sauną na podczerwień. Jest to rodzaj nowoczesnej generacji saun, która choć przypomina saunę tradycyjną (kabina zbudowana z naturalnego drewna) różni się od niej źródłem emitowanego ciepła. Sauna infrared zamiast tradycyjnego pieca (sauna fińska) zawiera specjalnie promienniki IR, które przez podczerwień dostarczają ciepło a poprzez promieniowanie nagrzewanie skóry, która oczyszcza się wydzielając pot.

Promienie IR nie są widoczne dla ludzkiego oka, lecz są odczuwane przez naszą skórę jako ciepło.

Dla przykładu – jeśli jesteśmy na słońcu – jest nam ciepło. Jeśli jesteśmy jednak w cieniu, czujemy większy chłód, pomimo, że warunki na słońcu i w cieniu są takie same. Promieniowanie IR nie jest odpowiedzialne za nagrzewanie powietrza.

Wpław

Wpływ promieniowania IR na skórę człowieka

Poprzez głęboko ogrzewające promienie IR-A, temperatura będzie budowana od środka (efekt joggingu). To powoduje jeszcze bardziej intensywne pocenie się i oczyszczanie. Dla porównania, długie fale promieniowania IRC oraz średnie fale IR B ogrzewają tylko wyższą warstwę skóry.

Proponujemy 3 rodzaje promienników podczerwieni do sauny infrared:

MAGNEZIUM o zasięgu promieniowania IR-C

CERAMICZNY o zasięgu promieniowania IR-C, IR-B

KWARCOWY o zasięgu promieniowania IR-C, IR-B, IR-A.

Ostatnio na rynku pokazały się bardzo zachwalane przez sprzedawców- promienniki węglowe w saunach produkowanych w Azji. Nikt nie umie wytłumaczyć co to za promiennik i jakie ma promieniowanie. Mam nadzieję, że nie zaszkodzą zdrowiu użytkowników. Ceryfikaty  CE azjatyckich lub podszywających się pod renomowane firmy amerykańskie powinny dać wiele do myślenia przyszłym użytkownikom. Cena co prawda jest kusząca (ok 4000,00 zł), ale czy powinno się oszczędzać na zdrowiu własnym i rodziny?

Jaki promiennik podczerwieni jest najlepszy dla Ciebie? – pobierz pdf gratis.

Sauna infrared sprawdza się doskonale jako rozwiązanie dla osób, które poszukują innej formy dogłębnego oddziaływania ciepła na organizm niż sauna fińska czy łaźnia parowa. Temperatura panujące w saunie infrared oscyluje między temperaturą 30 a 65°C. Zatem panujące warunki termiczne są dużo łagodniejsze niż np. w saunie fińskiej.

Zalety sauny infrared są ogromne.

Podczas korzystania z tego rodzaju saun do ciała przenikają promienie podczerwieni (do głębokości 4 mm pod skórą).  Korzystanie z niskotemperaturowej sauny na podczerwień powoduje swoiste oczyszczanie się organizmu od zewnątrz poprzez skórę. Skóra staję ładniejsza, elastyczniejsza, lepiej ukrwiona a przede wszystkim oczyszczona.

Bardzo wyraźnie podkreśla się pozytywny wpływ sauny infrared na pozbywanie się cellulitu. Ogrzewanie ciała powoduje uwalnianie się zbędnych tłuszczów oraz toksycznych związków, które są zasadniczą przyczyną powstawania cellulitu.

Mięśnie i stawy regenerują się oraz zmniejsza się ich napięcie. Ma to ogromny wpływ na odprężenie organizmu i faktyczny relaks. Mówi się wręcz o antydepresyjnym działaniu saun infrared oraz działaniu przeciwbólowym i uspokajającym.

Infra red – czyli sauna na podczerwień, jest znakomitym zamiennikiem tradycyjnych saun.

Wielkim plusem saun na podczerwień jest to, że każdy może z nich korzystać. Stan zdrowia i wiek nie stanowią tutaj żadnej przeszkody. Sauna infra red jest więc zdrowotną propozycją dla każdego.


 Sauna infrared- modele kabin ciepła- infrared.

Każda kabina infrared wytwarzana jest indywidualnie według Państwa życzeń. Wspólnie stworzymy projekt, doradzimy w sprawie wyposażenia sauny i zaproponujemy dodatkowe rozwiązania. Zatem, zacznijmy razem planować saunę ……czytaj więcej

 

Sauna wkomponowana w stylową łazienkę

sauny luksusowe

model_sauny_12

sauna szklana

domowe SPA

domowe SPA

Sauna jako niewielka ozdoba

sauna klasyczna

sauna

sauna domowa

 

Zapytaj nas, czy spełnimy Twoje marzenia. 

Wypełnij formularz do wstępnej wyceny sauny.

Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym zamówieniom, dzięki temu, że posiadamy odpowiednią bazę projektową, wykonawczą i montażową. Doradzamy, projektujemy, wyceniamy i realizujemy każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt sauny.

SAUNA Lepszej nie znajdziesz !


 Nasze sauny i łaźnie

Sauny fińskie
Sauna fińska jest pomieszczeniem wykonanym z drewna lub wyłożonym w całości …
Łaźnie parowe
Nasz technologia jest zupełnie odmienna. Po zwymiarowaniu pomieszczenia lub  …
Ceny saun- cennik
Proponowane ceny saun z róznego rodzaju drewna…