SAUNA INFRARED

Sauna infrared

Sauna infrared, czyli sauna na podczerwień lub inaczej zwaną sauną IR jest to rodzaj nowoczesnej generacji saun, która choć przypomina saunę tradycyjną (kabina zbudowana z naturalnego drewna) różni się od niej źródłem emitowanego ciepła. Sauna infrared zamiast tradycyjnego pieca (sauna fińska) zawiera specjalnie promienniki IR, które przez podczerwień dostarczają ciepło a poprzez promieniowanie nagrzewanie skóry, która oczyszcza się wydzielając pot.

Promienie IR nie są widoczne dla ludzkiego oka, lecz są odczuwane przez naszą skórę jako ciepło. Dla przykładu – jeśli jesteśmy na słońcu – jest nam ciepło. Jeśli jesteśmy jednak w cieniu, czujemy większy chłód, pomimo, że warunki na słońcu i w cieniu są takie same. Promieniowanie IR nie jest odpowiedzialne za nagrzewanie powietrza.

Poprzez głęboko ogrzewające promienie IR-A, temperatura będzie budowana od środka (efekt joggingu). To powoduje jeszcze bardziej intensywne pocenie się i oczyszczanie. Dla porównania, długie fale promieniowania IRC oraz średnie fale IR B ogrzewają tylko wyższą warstwę skóry.

Sauna infrared
Proponujemy 3 rodzaje promienników podczerwieni do sauny
Z
promiennik MAGNEZIUM … IR-C
Z
promiennik CERAMICZNY …IRC, IR-B
Z
promiennik KWARCOWY …IR-C, IR-B, IR-A

Ostatnio na rynku pokazały się bardzo zachwalane przez sprzedawców- promienniki węglowe w saunach produkowanych w Azji. Nikt nie umie wytłumaczyć co to za promiennik i jakie ma promieniowanie. Mam nadzieję, że nie zaszkodzą zdrowiu użytkowników. Ceryfikaty CE azjatyckich lub podszywających się pod renomowane firmy amerykańskie powinny dać wiele do myślenia przyszłym użytkownikom. Cena co prawda jest kusząca (ok 4000,00 zł), ale czy powinno się oszczędzać na zdrowiu własnym i rodziny ?

Bardzo wyraźnie podkreśla się pozytywny wpływ sauny infrared na pozbywanie się cellulitu. Ogrzewanie ciała powoduje uwalnianie się zbędnych tłuszczów oraz toksycznych związków, które są zasadniczą przyczyną powstawania cellulitu.

Zaletą suchej sauny infrared jest także poprawa wyglądu skóry, jej elastyczności oraz ukrwienia. Działanie promieni podczerwieni również oczyszcza skórę. Sprawia również, że mięśnie i stawy regenerują się oraz zmniejsza się ich napięcie. Ma to ogromny wpływ na odprężenie organizmu i faktyczny relaks. Mówi się wręcz o antydepresyjnym działaniu saun infrared oraz działaniu przeciwbólowym i uspokajającym.

Wielkim plusem saun na podczerwień jest to, że każdy może z nich korzystać. Stan zdrowia i wiek nie stanowią tutaj żadnej przeszkody. Sauna infra red jest więc zdrowotną propozycją dla każdego.

Temperatura panujące w saunie infrared oscyluje między temperaturą 30 a 65°C. Zatem panujące warunki termiczne są dużo łagodniejsze niż np. w saunie fińskiej. Podczas korzystania z tego rodzaju saun do ciała przenikają promienie podczerwieni (do głębokości 4 mm pod skórą). Sprawdza się doskonale jako rozwiązanie dla osób, które poszukują innej formy dogłębnego oddziaływania ciepła na organizm niż sauna fińska czy łaźnia parowa.

Saunal roman Lechowicz

Rostki 8a, 06-220 Szelków
Polska, Gmina Szelków
powiat Maków Mazowiecki
województwo mazowieckie

Bank PEKAO s.a.

33 1240 5325 1111 0000 5052 7313

TELEFONY

+48 606-58-92-90
+48 504-67-50-60

12 + 1 =