Łaźnia parowa

20 mar 2013 | ABC łaźnie parowe

Nowoczesna technologia modułowa

Łaźnia parowa firmy Saunal produkowana jest najnowocześniejszą technologią na rynku polskim i europejskim. Jako pierwsi i na dzień dzisiejszy jedyni w Polsce, produkujemy kabiny łaźni parowych, wykładanych mozaiką szklaną, wykonywanych w najnowocześniejszej technologii modułowej.

Technologia tradycyjna
Tradycyjnie wykonywane łaźnie wymuszają na inwestorze znajomość nowoczesnych metod przygotowania muru, aby wilgoć panująca w łaźni parowej nie uszkodziła ścian budynku. W dotychczas wykonywanych łaźniach, mozaiki klejone są bezpośrednio na ściany murowane, przygotowane przez inwestora. Nie dość, że jest to pracochłonne i dość drogie to dodatkowo jest to bardzo długotrwałe, żmudne i uciążliwe dla inwestora. Ponadto, żadna mozaika, nawet najlepszego gatunku i przy użyciu nawet najlepszych mas oraz klei izolujących nie zabezpieczy skutecznie pomieszczenia i budynku przed zgubnym wpływem olbrzymiej ilości pary wodnej wytwarzanej w łaźni. Niestety, okazuje się, iż z upływem czasu, wilgoć zaczyna stopniowo przenikać w ściany. Jest to co prawda proces długotrwały, ale niestety nieodwracalny.
Nasz technologia jest zupełnie odmienna
Po zwymiarowaniu pomieszczenia lub uzgodnieniu kształtu i wielkości kabiny, następuje proces produkcji modułów (elementów ścian) na terenie Naszego zakładu. Wielkość łaźni i jej kształt nie odgrywa tu żadnej roli. Jesteśmy w stanie zrealizować każdy, nawet o bardzo skomplikowanym kształcie projekt łaźni. Zachowanie odpowiednich dylatacji, między ścianami pomieszczenia, a wyizolowanymi termicznie i odpornymi na wilgoć modułami, oraz zastosowanie nowoczesnych urządzeń wentylacyjnych sterowanych elektronicznie pozwala uniknąć jakiegokolwiek wpływu łaźni („sauna mokra”) na budynek.
Ciepłe siedziska w łaźni parowej
Siedziska w łaźni, NIE są zwykłą wylewką betonową obłożoną mozaiką. Nasze siedziska, ergonomiczne profilowane, wykonane są z ciepłej pianki polistyrenowej, zbrojonej i wyłożonej mozaiką metodą cienkowarstwową. One zawsze są ciepłe !!
Krótki czas montażu
Nasze łaźnie funkcjonują jak idealny termos wbudowany w otocznie. Gotowe elementy (moduły) łaźni parowej przywozimy na wskazane miejsce a ich montaż wraz z uruchomieniem zajmuje maksymalnie 2 dni.
Generator pary
Zastosowanie generatora pary z pełną automatyką daje użytkownikowi olbrzymi komfort obsługi. To jego elektronika czuwa nad właściwym przewietrzaniem łaźni, odpowiednim do życzeń nasyceniem esencji zapachowych, czy właściwym odkamienianiem i płukaniem wnętrza parownika i grzałek. Sterownik generatora pozwoli Państwu również na programowanie przepływu barw oświetlenia zamontowanego w łaźni parowej. W generatorach innych firm, urządzenia te, proponowane są jako dodatkowe, bardzo kosztowne opcje.
Para buch…
W Naszych łaźniach wyeliminowaliśmy dostarczanie pary bezpośrednio przez dysze parowe (dysze stwarzają zagrożenie oparzenia). Para wydobywa się z pięknie podświetlonych kominków parowych.
Jedna na całe życie
Technologia taka jest dla Nas – jako wykonawcy – dość droga, ale gwarantuje nam i inwestorowi uniknięcie jakichkolwiek problemów i reklamacji. W końcu dom stawiamy jeden i jedną łaźnię parową na całe życie !
Jedna na całe Jak się przygotować do montażu łaźni parowej ?
Do zadań inwestora należy jedynie wykonanie posadzki z odpowiednią kratką ściekowa, oraz doprowadzenie zimnej wody do pomieszczenia technicznego, gdzie usytuowany będzie generator pary. Przygotowanie dostępu do wentylacji wymuszonej oraz zasilania elektrycznego trójfazowego 400V.
Zapytaj nas, czy spełnimy Twoje marzenia.
Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym zamówieniom, dzięki temu,
że posiadamy odpowiednią bazę projektową, wykonawczą i montażową.
Doradzamy, projektujemy, wyceniamy i realizujemy każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt sauny.