blog

Majówka w saunie!

26 kw. 2022 | Ciekawostki, Ogólne

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi korkami. Wielu z nas planuje krótkie wyjazdy nad morze lub w góry. To także znakomity czas, by zadbać o siebie i swoje zdrowie, a nic nam w tym nie pomoże tak skutecznie jak sauna. Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i dowiedz się jak zaplanować saunową majówkę!

 

Wszystko zależy od tego czy wyjeżdżasz, czy zostajesz na miejscu, a także od tego czy posiadasz saunę w domu lub czy musisz skorzystać z saun publicznych dostępnych na basenach lub w ośrodkach SPA.

Sauna na wyjeździe

Chcąc skorzystać z dobroczynnych właściwości sauny na wyjeździe, warto sprawdzić wcześniej czy miejsce, do którego się wybieramy, dysponuje takimi możliwościami. Jeśli tak, to upewnijmy się, jakie są warunki korzystania kabin. Większość hoteli oferuje darmowe saunowanie, ale często dostęp do kabin jest ograniczony w czasie. Wybierając ośrodek dysponujący całym kompleksem saun, możemy sprawdzić jej wszystkie rodzaje i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Możemy też łączyć saunowanie raz w jednej kabinie raz w drugiej. Pamiętajmy jednak, by wykonywać jedną sesję dziennie, a jeśli dopiero zaczynamy przygodę z sauną, to co drugi dzień. Dopiero z czasem możemy wydłużać i zwiększać częstotliwość seansów.

Saunowanie na wyjeździe może też okazać się pomocne w podjęciu decyzji o budowanie sauny w domu i wyborze kabiny, najbardziej odpowiadającej naszym potrzebom.

.

saunalsauna

Sauna publiczna

Jeśli na majówkę zostajemy w domu, ale nie dysponujemy własną sauną, wówczas możemy skorzystać z ofert kabin publicznych. Często dostępne są one na basenach lub w salonach SPA i większych hotelach. Warto więc najpierw przejrzeć dostępne oferty i wybrać te najbardziej nam odpowiadające. Zaletą korzystania z saun publicznych jest dostępność dodatkowych atrakcji takich jak rytuały naparzania (Aufguss) czy popularne ostatnio bitwy saunowe, podczas których saunamistrzowie sprawdzają w pojedynkach swoje umiejętności.

Minusem saun publicznych jest jednak strata czasu na dojazdy oraz brak prywatności, który może być nie do przeskoczenia dla osób nieśmiałych.

Majówka w saunie domowej!

I tutaj pojawia się trzecia opcja, a mianowicie własna sauna domowa. Jeśli jeszcze taką nie dysponujesz, warto rozważyć jej budowę. Nie jest to aż tak kosztowne, jakby mogło się wydawać, a do tego własną saunę możemy mieć nawet w niewielkim mieszkaniu. W długofalowej perspektywie stanowi to dużą oszczędność czasu i pieniędzy.

Dysponując własną saunę domową, możemy zaplanować idealną saunową majówkę dla zdrowia i urody. Będzie ona stanowiła znakomite wsparcie wiosennego detoksu, wzmacniając jego skuteczność. We własnej saunie z powodzeniem możemy również przeprowadzić liczne zabiegi pielęgnacyjne, co było by trudne do wykonania w kabinach publicznych. Ciepło i wilgoć doskonale wspomaga wchłanialności niektórych kosmetyków i wzmacnia ich skuteczność. Panie, które chcą zrobić coś dla swojej urody będą więc zachwycone.

Jak widać, sauna stanowi znakomity sposób zadbania o siebie w majówkowy weekend. Wybierz najlepszą wersję dla siebie i ciesz się walorami zdrowotnymi regularnych seansów!