blog

Przywita wiosnę w saunie

26 kw. 2022 | Ciekawostki, Ogólne

Sauna to znakomity sposób na regenerację ciała i ducha po zimie. Stanowi również doskonałe remedium na dolegliwości związane z wiosennym przesileniem. Jeśli więc czujesz się zmęczona, brak Ci energii, a Twoja odporność kuleje, wybierz się do sauny. Regularne sesje zwiększą sprawność układu immunologicznego, przywrócą Ci witalność, a także zadbają o piękny wygląd Twojej skóry. Z sauną rozpoczniesz wiosnę w doskonałej kondycji.

Regeneracja skóry po zimie

Skóra po zimie pozostawia wiele do życzenia. Pozbawiona blasku, szara, z licznymi niedoskonałościami nie prezentuje się najlepiej w pierwszych promieniach słońca. Na szczęście wizyta w saunie może to zmienić. Pod wpływem panującego w kabinie ciepła znacznie poprawia się ukrwienie w skórze, pory odblokowują się, a pot usuwa z nich toksyny. Takie działanie sprawia, że już po kilku zabiegach zauważymy znaczące różnice. Skóra i cera nabiorą blasku, staną się gładsze i jędrniejsze.

sauna ekskluzywna

Przygotowania do sezonu bikini czas zacząć!

Wiosna to dla wielu pań czas realizacji postanowień związanych ze zrzuceniem kilku nadprogramowych kilogramów, ujędrnienia sylwetki lub nadania jej bardziej apetycznego kształtu. Cieplejsza aura sprzyja zmianom w diecie, a pierwsze, słoneczne dni zachęcają do biegania lub jazdy na rowerze. Ale to nie wszystko, co możemy zrobić dla naszej sylwetki, zdrowia i kondycji na wiosnę. Także sauna jest idealnym zabiegiem, który kompleksowo wesprze starania w utracie kilogramów.

Podczas saunowania spalamy bowiem mnóstwo kalorii, a do tego zwiększamy wydolność naszego organizmu, a co za tym idzie podnosimy jego kondycję. Saunę koniecznie powinni włączyć do swojej codziennej rutyny sportowcy oraz osoby rekreacyjnie uprawiające aktywność fizyczną.

Należy również zaznaczyć, że sauna pozwala nie tylko spalić kalorie, ale też przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, ujędrnia skórę oraz likwiduje cellulit. Dzięki niej nawet przy dużej utracie kilogramów, zachowacie atrakcyjny wygląd ciała.

Wiosenne oczyszczanie

Wiosenne detoksy stają się coraz popularniejsze. I nic dziwnego, gdyż to bardzo zdrowa moda, oczywiście jeśli przeprowadzamy je z głową. Oczyszczanie wiosną wiąże się najczęściej z wprowadzeniem restrykcji dietetycznych. Nie tylko zmniejszamy ilość kalorii, ale także zmieniamy jadłospis na bardziej naturalny, bogaty w owoce i warzywa. Jednak to nie wszystko, co możemy zrobić dla naszego ciała, by pozbyć się toksyn i złogów nagromadzonych przez zimę. Wiosenny detoks skutecznie bowiem wspomogą regularne wizyty w saunie.

Intensywne pocenie usuwa nadmiar szkodliwych substancji, usprawniając pracę całego organizmu. Zauważysz korzystne zmiany nie tylko w wyglądzie, ale też samopoczuciu. Detoks dietetyczny połączony z sauną dostarczy Ci energii, zwiększy Twoją witalność i sprawi, że, tak jak otaczająca przyroda, również Ty rozkwitniesz na wiosnę.